ShareWeek 2018

Dzięki blogowi Bobiko dowiedziałam się o akcji ShareWeek organizowanej przez Andrzeja Tucholskiego. Czym jest ShareWeek? W akcji chodzi o polecenie blogów inspirujących, tudzież po prostu fajnych („kryterium jest JAKOŚĆ i WAŻNOŚĆ danego twórcy w Twoim życiu”).

ShareWeek. Foto: moje, lipiec 2016

Foto: moje, lipiec 2016

Moje typy? Było trudno. W Feedly przekroczyłam już limit darmowej subskrypcji (ponad 100 RSS-ów). Niektóre blogi, które naprawdę lubiłam, przestały być aktualizowane lub wręcz zostały skasowane (szkoda). „Najgłośniej” w czytniku jest z powodu tych największych, publikujących niemal codziennie, za którymi stoją redakcje (czyli de facto nie są już blogami): Niebezpiecznik, Sekurak, Antyweb. Dużo treści wpada też z agregatorów blogów (DobreProgramy, JVMBloggers, Planet Jogger, zeszłoroczne Daj Się Poznać – tak, feed wciąż działa, dotnetomaniak). Share miał być natomiast stricte dla blogów, więc nie o nich chcę pisać 😉

ShareWeek – moje typy

Strasznie długo się zastanawiałam, który blog wytypować. Kolejność losowa:

  1. http://namiekko.pl/ – o pracy w IT, okiem kobiety. Profesjonalnie prowadzony, ciekawe, powiedziałabym przekrojowe tematy – od programowania, po kwestie bardziej „miękkie”.
  2. https://www.nettecode.com/ – o nauce front-endu, pracy w IT. Żaneta jest bardzo pozytywną i inspirującą osobą, więc lubię do niej zaglądać.
  3. https://www.crazynauka.pl – ciekawostki ze świata nauki. Myślę, że serwis dość znany i lubiany.

Enjoy 🙂

Przydatny wpis? Postaw mi kawę :)

0 0 votes
Article Rating
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xpil
5 lat temu

I to jest piękne w tej akcji, że się nagle poznaje blogi z wysokiej jakości treściami, na które w innym przypadku nigdy by się nie trafiło.

ladybu9 - Skrawek Sieci
Reply to  xpil

To prawda!

Przemek Zając
5 lat temu

Na pewno sprawdzę!

bobiko
5 lat temu

i taka jest idea Share Week. 😉 Ciesze sie, ze łańcuch poszedł dalej 🙂

m.
m.
5 lat temu

Kiedyś to był chyba Blog Day. Przynajmniej ostatnio podpatrzyłem u Roziego i kultywuje we wrześniu. Także pamiętajcie Blog Day 2018 nadchodzi. 😉