Disqus

Jak mówi przysłowie, tylko krowa nie zmienia poglądów 😉 Jeszcze nie tak dawno stałam na stanowisku, że nie chcę żadnego systemu zewnętrznych komentarzy (m. in. z powodu oddawania ich w obce ręce). Przeanalizowałam jeszcze raz wszystkie „za” i „przeciw” i postanowiłam jednak zainstalować Disqus. Nie poruszam w końcu żadnych kontrowersyjnych tematów. A może ułatwi to użytkownikom życie. A mi – moderację spamu 😉

Logo Disqus

Instalacja i konfiguracja Disqus

Sama instalacja jest banalna, zajęła mi może 10 minut. Instalacja wtyczki do WordPressa, założenie „strony” w systemie Disqus. Reszta konfiguracji sprowadza się do samoczynnej synchronizacji między WordPressem a Disqusem. Problemy? Na szczęście drobne.

Jedyny problem stanowiło zaimportowanie starych komentarzy – z niewiadomych powodów wtyczka nie ściągnęła ich, musiałam ręcznie wyeksportować kompletną paczkę (wordpressowe: Narzędzia – Eksport) i zaimportować w Disqusie. Teraz wszystko jest na swoim miejscu.

Komentarze anonimowe

Włączyłam także możliwość komentowania anonimowego. Wystarczy kliknąć checkboxa „wolę pisać jako gość” – nie trzeba się logować, ani nawet podawać prawdziwego maila (he he). Wtedy jednak komentarze muszą przejść moderację, więc pojawią się dopiero po zaakceptowaniu.

Disqus - komentarze anonimowe

Disqus – komentarze anonimowe

Jestem ciekawa, jak będzie sprawować się Disqus w dłuższej perspektywie. Na szczęście komentarze można synchronizować w obydwie strony, więc jeśli jednak nie przypadnie mi do gustu, zawsze mogę wrócić do starego, sprawdzonego systemu komentarzy wbudowanego w WordPressa.

Przydatny wpis? Postaw mi kawę :)

11
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ladybu9 - Skrawek SieciComandeerm.ladybu9Remigiusz Modrzejewski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Remigiusz Modrzejewski
Gość
Remigiusz Modrzejewski

Kolejny blog na którym będzie można podyskutować 🙂

ladybu9
Gość

Nie ukrywam, że m. in. przekonała mnie niedawna wymiana zdań na Twoim blogu 😉

m.
Gość

Bez czepiania się twojej decyzji, bardziej jako myśl ogólna – bo też swego czasu uciekałem, nawet przed zakładaniem konta do komentowania w Disqus.
Były sobie strony internetowe z komentarzami, a teraz wszystko musi być „lepsze” i mamy taką samą funkcjonalność, ale z dodatkową zależnością od Disqus. Tak oto krok po kroku centralizujemy zdecentralizowaną sieć. 😉

Remigiusz Modrzejewski
Gość
Remigiusz Modrzejewski

Jogger był dobrym kompromisem, jedno konto do dobrze zrobionych dyskusji na kilkudziesięciu blogach. Ale podawanie swoich danych osobno dla każdego, do systemów które nie tylko nie potrafią sensownie zawiadamiać, ale aktywnie przeszkadzają w dyskusji kiepską moderacją… To ja już wolę Disqus.

m.
Gość

Są jeszcze takie standardy jak OpenID i powiadomienie na e-mail. Można by sobie wyobrażać, że gdyby to działało to byłoby to lepsze niż webowa czateria w postaci Disqus. 😉

Remigiusz Modrzejewski
Gość
Remigiusz Modrzejewski

*by*

Chociaż nawet nie jestem tego pewien. Główny problem z tymi wszystkimi alternatywnymi systemami komentarzy to zalew spamu. Nie wiem czy da się to rozwiązać sensownie bez co najmniej 1000 źródeł do uczenia filtrów.

ladybu9
Gość

Niestety. Jabber znów zszedł w niszę, wyparty przez Messengera, fora dyskusyjne przeniosły się do facebookowych grup, gimby nie znajo RSS i śledzą wszystko na Facebooku, jedyna „słuszna” poczta to Gmail, a komentarze trafiły do Disqusa. Gdyby ktoś mi powiedział 10 lat temu, że tak to będzie wyglądało, chyba bym nie uwierzyła. Ale to chyba globalny trend. Nie tylko w informatyce. Mniejsze marki są połykane przez większe, a większe rosną do jeszcze większych. Ciekawe, co jest punktem krytycznym, następnym krokiem tego procesu (tak, mam pewne idee o przearanżowaniu porządku świata przez wojny itd. ale z drugiej strony takie BMW elegancko przetrwało… Czytaj więcej »

m.
Gość

Już się chwieje ten cały Facebook, już Zuckerberg wymyśla jak on będzie walczył z fakenews. Wystarczy kamyczek i jak pójdzie lawina to będzie tam pusto jak na Naszej Klasie. Kilka lat temu też każdy miał tam konto. 😉

ladybu9
Gość

Hm, chyba nie jestem taką optymistką 😉 Gdzie ci wszyscy ludzie będą hejtować i wstawiać durne komcie, gdy zabraknie Fejsbuka?:)

Comandeer
Gość

comment image

A oto moje przygody z Disqusem i blogiem… Ja rozumiem reklamy, ale niech przynajmniej je dobrze dobierają.

ladybu9 - Skrawek Sieci
Gość

Hihi. Interesujące 😀