Habitica

Czy znacie aplikację Habitica? Jeśli nie, to warto, abyście się z nią zapoznali 🙂

Lubię połączenie przyjemnego z pożytecznym. Nauka przez zabawę? Super połączenie. Habitica jest właśnie jedną z takich aplikacji. Stanowi całkiem ciekawe połączenie gry RPG z aplikacją do ćwiczenia nawyków. Trenuj bieganie, sprzątaj biurku i ubijaj potwory. Brzmi zabawnie? 😉 Elementy grywalizacji (zbieranie punktów, granie w ramach drużyny – uczestnicy otrzymują obrażenia, jeśli nie wypełnimy swoich codziennych zadań!) dodatkowo wzmacniają motywację do wykonywania zaplanowanych czynności.

Do dyspozycji mamy aplikację mobilną (iOS, Android) oraz dostęp przez przeglądarkę.

Habitica - screen z gry

Zastosowania

Osobiście używam Habitici jako:

  • przypominajki o rzeczach, które chcę zrobić każdego dnia (np. odhaczam sobie, ile wody wypiłam, czy wzięłam suplementy itd.)
  • listy TODO, na której wpisuję pomysły i typowe sprawy do załatwienia
  • gry – lubię od czasu do czasu zalogować się przez przeglądarkę i wykluć zwierzaka
  • czatu – świetne miejsce do ćwiczenia angielskiego, w gildiach i tawernie pisać można z ludźmi z całego świata, a poziom kultury oceniam na +bdb 🙂

Wady i zalety

Dodatkowe zalety? Bardzo duża społeczność! Znajdziemy tu mnóstwo aktywnych czatów (lubię zaglądać np. do grupy Polska albo Lifehackers, skąd dowiedziałam się np. o technice Pomodoro), ciekawych wyzwań, do których można dołączyć (np. przeczytać 5 książek w wakacje, albo wyklikać 30 nowych słówek w aplikacji FreeRice). Aplikacja jest całkiem szybka i intuicyjna.

Wady? Odstraszać może interfejs – cóż, stylistyka starej gry, nie każdemu może przypaść co gustu 😉 Czasem coś się zawiesi, czasem system nie działa, a aktualizacja wprowadzi błędy regresji – na szczęście szybko są poprawiane, a wszystkie te problemy są praktycznie niezauważalne w codziennym użytkowaniu.

Ogólnie na plus! Polecam 🙂

 

Przydatny wpis? Postaw mi kawę :)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paulina
Paulina
6 lat temu

heheheh ciekaw aplikacja choć ja jestem mega na takie oporna wolę kartkę na lodówce

Monika
Monika
6 lat temu

Słyszałam kiedyś o tej aplikacji, ale nie miałam jeszcze okazji wypróbować. Myślę, że to świetna sprawa właśnie na wyrabianie sobie nowych, pozytywnych nawyków. Zachęciłaś mnie do przetestowania 😉