Szablon na bloga: 8 prostych motywów dla WordPressa

Podczas tegorocznego „odświeżania” WordPressa zastanawiałam się, jaki szablon nadałby się na mojego bloga. Samych darmowych motywów jest multum, ale wybór odpowiedniego zajmuje niestety nieco czasu. Zależało mi na czymś prostym i czytelnym, forma miała być klasyczna, tj. jeden sidebar, niewielkie menu w nagłówku, jak najmniej grafiki, prosta do bólu konfiguracja. Zależało mi też, aby szablony były na bieżąco łatane pod kątem potencjalnych dziur, częste update są zatem mile widziane.

Oto i lista kilku szablonów, które wytypowałam:

Twenty Twelve

Mój aktualny wybór. Wady to nieciekawe formatowanie obrazka wyróżniającego, wpis dlatego obecnie wyłączyłam go, wstawiam grafikę po prostu w treści wpisu (co jest średnim i mało przenośnym rozwiązaniem).

Szablon Twenty Twelve

Agama

Nawet w wersji darmowej otrzymujemy całkiem sporo możliwości konfiguracji. Wygląda naprawdę nieźle.

Szablon Agama

Moesia

Niestety średnio radzi sobie z obrazkami – trzeba przygotowywać je w odpowiednich wymiarach. Dodatkowo sztywny excerpt (tj. brak możliwości definiowania długości fragmentu wpisu widocznego na stronie głównej, indywidualnie dla każdego wpisu). 

Szablon Moesia

Cleaned

Bardzo prosty szablon, nieco podobny do Sparkling. Wady to brak różnicowania wielkości tagów po popularności, sztywny excerpt.

Szablon Cleaned

Twenty Fifteen

Prosty szablon, ale totalnie nie widzi mi się ten układ 😉 Plusem jest indywidualne definiowanie długości excerpt.

Szablon Twenty Fifteen

Twenty Seventeen

Definiowanie długości wpisu widocznego na głównej stronie tagiem excerpt – na plus. Jednak z powodu braku separatorów wpisy zlewają się ze sobą.

Szablon Twenty Seventeen

Simple Life

Byłby niezły, gdyby nie ten sam mankament co w innych popularnych szablonach: sztywny excerpt ustalany w globalnej konfiguracji, zamiast w treści wpisu.

Szablon Simple Life

Sparkling

Pierwotnie zainstalowany na blogu. Całkiem fajny, choć nie bez wad – wyświetlał „Czytaj dalej” nawet jeśli wpis był krótki i na stronie głównej wyświetlona była cała jego teść. Brak też różnicowania wielkości tagów.

Szablon Sparkling

Przydatny wpis? Postaw mi kawę :)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments