Recenzja – Dane testowe. Teoria i praktyka

Tytuł książki „Dane testowe. Teoria i praktyka” autorstwa Radosława Smilgina i Anny Piaskowy (wydawnictwo Helion), bardzo dokładnie mówi, czego możemy się spodziewać po lekturze. Tak – w dużej mierze – danych testowych.

dane_testowe

W pierwszej części książki autorzy wprowadzają kilka znanych z egzaminu ISTQB technik testowania (klasy równoważności, wartości brzegowe itd.) oraz definiują, czym są dane testowe. Przydatna ściągawka dla osób początkujących.Druga część książki (stanowiąca jedną czwartą treści, bo 30 spośród 120 stron) stanowi wypisanie poszczególnych przykładów danych. Mamy na przykład dwustronicowy rozdział poświęcony numerowi REGON. Autor zamieścił opis wymagań odnośnie tego numeru (wzory na obliczanie numeru kontrolnego, wymagana długość itd.) na podstawie regulacji prawnych. Poniżej znajduje się lista ponad dwudziestu pozycji – które numery są prawidłowym numerem REGON, a które nieprawidłowym („-100” lub „aa” to nieprawidłowy numer – zaskakujące).

Ostatnia część (32 strony) to instrukcja obsługi programu Generator Danych Testowych. Prawdopodobnie chodzi o ten generator ze strony: http://www.testerzy.pl/narzedzia/generator – w książce niestety nie jest podane. Możliwe, że była dołączona do niej płytka – książkę kupiłam w wersji solo, na aukcji (albo dostałam, nie pamiętam).

Przydatny wpis? Postaw mi kawę :)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Ksiażki o testowaniu oprogramowania - po polsku i dla początkujących - Skrawek Sieci Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback

[…] pełna recenzja tutaj: Recenzja – Dane testowe. Teoria i praktyka. Jeśli kogoś zachęci, kupić można w formie […]