Dlaczego nauka programowania jest taka ciężka

Dlaczego nauka (programowania – i nie tylko) jest taka ciężka to temat artykułu: Why Learning to Code is So Damn Hard (wersja offline w stopce postu).

Artykuł opisuje cztery etapy nauki „od zera do milionera”. Pierwszy, gdy młody padawan jest pełen entuzjazmu, wydaje mu się, że swoją nowo nabytą wiedzą może przenosić góry. Drugi – gdy zaczyna zauważać, że to, co potrafi, to jedynie kropla w morzu, tracić swoją pewność siebie. Trzeci, najdłuższy etap, to kluczenie w poszukiwaniu rozwiązań. Czwarty, to etap gdy naprawdę staje się ekspertem.

Bardzo ciekawe przedstawienie sprawy. Zwłaszcza, gdy pod koniec zostaje zestawione z wykresem ilości wiedzy, jaką należy przyswoić. Wniosków jest kilka. Jeden z nich mówi, że dużo większy przyrost wiedzy następuje, gdy uczymy się na błędach (II etap), gdy rozwiązujemy realne problemy, niż podczas lektury podręcznika (I etap). Resztę – proszę przeczytać sobie u źródła, bo warto. Zwłaszcza że owe wykresy można zastosować też w szerszej perspektywie zarządzania projektem. Przedstawiono także garść porad, jak radzić sobie na każdym z etapów.

Świetne opracowanie, polecam.

[Cache: Why Learning to Code is So Damn Hard]

Przydatny wpis? Postaw mi kawę :)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments