Notatki z Appium

 1. Jeśli na emulatorze Androida wyłączy się GPS, to pomimo ustawienia pozycji (poprzez telnet), nie zostaje ona ustawiona (co jest oczywiście logiczne 🙂 ).
 2. Appium lubi zgłaszać wiele false-negative. W tym celu stosuje się np. narzędzie rake, gdzie konfiguruje się, aby powtórzył testy, które sfailowały. Jeżeli test nie przejdzie kilka razy pod rząd, oznacza to ze faktycznie coś jest na rzeczy – a nuż test wykrył błąd?
 3. Problem zdarzającego się w Appium co jakiś czas wyjątku Unknown error clearing text został rozwiązany w Appium 1.4.6. Żeby je zainstalować:
  npm install appium@1.4.6
  Komendę tę należy uruchomić w folderze, gdzie jest zainstalowane Appium App („Windows GUI”). Ja akurat uruchomiłam w innym miejscu, komenda wygenerowała mi folder node_modules, który podmieniłam za analogiczny folder w C:\Programy\Appium_146. Samo Appium uruchamiam plikiem *.bat:
  cd c:\Programy\Appium_146\node_modules\appium\bin
  start node appium & --device_name Nexus
 4. Przydatne flagi do ustawienia w Appium.txt:
  1. sendKeyStrategy = "setValue"
   Tekst jest wtedy „wklejany” do pola. Testy działają szybciej, bo tekst nie jest wpisywany litera po literze. Dodatkowa korzyść: nie działa podpowiadanie tekstu (Autocomplete), a wiec np. adresy URL nie są podmieniane na znane wartości ze słownika.
  2. autoAcceptAlerts = true
   Automatycznie akceptuje komunikaty, np. o pozwoleniu na użycie GPS albo aparatu.
   Jest również opcja odwrotna: autoDismissAlerts, czyli automatyczne wybieranie opcji negatywnej.

Przydatny wpis? Postaw mi kawę :)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments