Zamknięte sklepy – kiedy? Kalendarz do pobrania

Kiedy czekają nas zamknięte sklepy?

Kiedy czekają nas zamknięte sklepy?

Stało się, zakaz handlu w niedzielę wszedł w życie. Kiedy będą zamknięte sklepy? Zasada jest prosta: pomijając odstępstwa od reguły (święta kościelne i państwowe), sklepy będą otwarte w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca.

Dla ułatwienia przygotowałam kalendarz z niedzielami handlowymi/zakazem handlu na 2018. Można zaimportować go w Google Calendar: niedziele_handlowe (format ‚ics’).

 

Instrukcja importu kalendarza do Google Calendar

Krok 1

Pobieramy plik: niedziele_handlowe.

Krok 2

Logujemy się do Google Calendar. Z lewego menu wybieramy „Dodaj kalendarz znajomego”, a następnie „Importuj”:

Z lewego menu wybieramy "Dodaj kalendarz znajomego" i "Importuj"

Krok 3

Kolejnym krokiem jest wskazanie pliku, a także wybór kalendarza. Wydarzenia można zapisać do swojego domyślnego kalendarza (u mnie nazwany „d9k”) lub utworzyć osobny, dedykowany kalendarz (będzie on widoczny na lewej szpalcie).

Kolejnym krokiem jest wskazanie pliku, a także wybór kalendarza

Krok 4

Jeśli import się powiedzie, powinien ukazać się komunikat „Zaimportowano 55 z 55 wydarzeń”. Wystarczy kliknąć „OK”.

Jeśli import się powiedzie, powinien ukazać się komunikat o zakończonym importowaniu

Krok 5 – sprawdzenie

Nie wiem dlaczego, ale żeby zobaczyć wydarzenia, musiałam wyłączyć widoczność wszystkich kalendarzy i włączyć ponownie (może jakiś bug^^). Pewnie pomoże też przeładowanie strony. A może zadziała od kopa. Tak czy inaczej, wszystkie wpisy powinny pokazać się w formie całodniowych wydarzeń, jak widać tu:

Wszystkie wpisy powinny pokazać się w formie całodniowych wydarzeń

Jeśli natomiast ktoś potrzebuje natomiast pełnego wykazu, warto skorzystać z ikonografiki przygotowanej np. przez Business Insider. Jest ona do znalezienia w artykule pod adresem: https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/ograniczenie-i-zakaz-handlu-w-niedziele-jakie-zmiany-w-prawie/sj2tpr4