Ksiażki o testowaniu oprogramowania – po polsku i dla początkujących

Jako że Helion raz po raz rzuca ciekawymi promocjami (niedawno można było złapać całkiem fajne zniżki: -40% na wybrane ebooki i -20% na niektóre książki), zaczęłam przeglądać, co mają ciekawego w kategorii: Książki o testowaniu. Muszę przyznać, że oferta jest niezła (a na pewno lepsza niż jeszcze jakiś czas temu) i jeśli nadal tak będą nęcić promocjami, to chyba skuszę się na pozycje, których jeszcze nie czytałam 🙂

Ksiażki o testowaniu

Ksiażki o testowaniu, dla początkujących

Postaram się uszeregować ksiażki wg stopnia zaawansowania, choć zastrzegam, że nie każdą miałam w ręku:

„Zawód tester”

Radosław Smilgin, Wydawnictwo PWN. Książka do zakupienia np. tu: http://helion.pl.

Książka dedykowana jest dla osób, które jeszcze nie wiedzą, czym chciałyby się zająć i rozważają właśnie testowanie. Książka nie  jest zbyt obszerna, 250 stron – w sam raz, aby zorientować się w temacie. Całkiem niezła recenzja do przeczytania tu: testuj.pl.


„Tester oprogramowania. Przygotowanie do egzaminu z testowania oprogramowania”

Zmitrowicz Karolina, PWN. Link do księgarni: http://helion.pl.

Opracowanie materiałów przygotowujących do egzaminu ISTQB (poziom podstawowy). Niestety nie miałam jej w ręce, do egzaminu przygotowywałam się bowiem w oparciu o syllabus ISTQB i wiadomości znalezione w Internecie, odsyłam zatem do recenzji, którą można przeczytać na portalu testerzy.pl.


„Sztuka testowania oprogramowania”

Glenford J. Myers, Corey Sandler, Tom Badgett, Todd M. Thomas, wyd. Helion. Stron: 272. Księgarnia: http://helion.pl.

Zaczynałam od tej książki, więc darzę ją sentymentem. Dużo informacji, choć skupia się bardziej na teorii niż praktyce. Omawia wiele rodzajów testów (obciążeniowe, funkcjonalne, a nawet testy pamięci) i metod testowania. Ksiażka ułatwia zrozumienie zagadnień przedstawionych w syllabusie ISTQB, dlatego polecam ją jako lekturę dodatkową dla osób, które przygotowują sie do egzaminu na poziomie podstawowym.


„Dane testowe. Teoria i Praktyka”

Radosław Smilgin, Anna Piaskowy, wyd. Helion. 122 strony. Księgarnia: http://helion.pl.

Moja pełna recenzja tutaj: Recenzja – Dane testowe. Teoria i praktyka. Jeśli kogoś zachęci, kupić można w formie ebooka.


„Testowanie oprogramowania. Podręcznik dla początkujących”

Rafał Pawlak, wyd. Helion. 216 stron. Link do księgarni: http://helion.pl/.

Jestem właśnie w trakcie lektury tej książki i muszę przyznać, że bardzo mi się podoba! Liczyłam, że przekartkuję ją szybko, tymczasem znajduję w niej sporo nowych informacji, zatem nie do końca określiłabym tą książkę jako tylko dla początkujących.


„Jakość projektów informatycznych. Rozwój i testowanie oprogramowania”

Karolina Zmitrowicz, wyd. Helion, 296 stron. Księgarnia: http://helion.pl.

Na portalu http://testerzy.pl można znaleźć recenzję (choć jest to raczej opis) tej książki.


„Testowanie w procesie Scrum. Przewodnik po zarządzaniu jakością oprogramowania w świecie programowania”

Linz Tilo, wyd. APN Promise, 242 strony. Księgarnia: http://helion.pl/.

Jak można przeczytać w opisie tej książki: Książka ta obejmuje zagadnienia z programu ISTQB Foundation Level Extension Syllabus „Agile Tester” i jest odpowiednim źródłem dla wszystkich kursantów, którzy planują uzyskać ten certyfikat ISTQB.

Przydatny wpis? Postaw mi kawę :)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] prowadzonych przeze mnie statystykach zauważyłam, że poprzedni wpis Ksiażki o testowaniu oprogramowania, po polsku i dla początkujących cieszył się popularnością, zatem dziś część druga tego wpisu. Książki o testowaniu, […]

trackback

[…] serię wpisów księgarskich (pierwsza część tu: Ksiażki o testowaniu oprogramowania – po polsku i dla początkujących a druga tu: Książki o testowaniu oprogramowania – po polsku, część #2) nadal […]

trackback

[…] internetu, blogów (także programistycznych), książek (parę opisywałam tutaj na blogu), doświadczeń swoich i osób z otoczenia, spotkań, konferencji, szkoleń… W tym zawodzie […]

trackback

[…] Książki o testowaniu oprogramowania po polsku i dla początkujących […]