Prasówka #5

Żeby być na bieżąco, co jakiś czas przeglądam moją kolekcję RSS na Feedly.com. Dziś Prasówka z numerem 5. Tematem wiodącym są prezentacje z konferencji (liczę, że jesienią będę mieć w końcu chwilę, aby je obejrzeć) i narzędzia, którym również planuję się przyjrzeć: Gatling, Docker, a także bitbucketowe Pipelines.

Prasówka w sieci - z tej okazji pająk ;)

Krzyżak ogrodowy. Foto: moje. Ogród, 2017

No to lecimy:

Prasówka – artykuły programistyczne i testerskie:

  1. Gatling! Odłamkowym ładuj!, czyli jak strzelać do aplikacji – o testach obciążeniowych w narzędziu Gatling, umożliwiającym zaprogramowanie testów performance (w przeciwieństwie do np. JMetera, gdzie testy trzeba wyklikać). Testy pisane są w języku Scala.
  2. Wprowadzenie do Bitbucket Pipelines – Pipelines, czyli Continous Integration w Bitbuckecie – automatyczne uruchamianie testów po commicie itd.
  3. Docker część I: podstawy podstaw – Seria artykułów o Dockerze, tu link do pierwszej części. Docker jest coraz popularniejszym narzędziem używanym w procesie testowym (czy raczej continous integration)

YouTube – prezentacje z konferencji

  1. Agile Testing Days – kanał na YouTube z prezentacjami z Agile Testing Days.
  2. TestCon Moscow 2017 – lista prezentacji z konferencji TestCon.
  3. Agile Dev, Better Software & DevOps Conference East 2017– lista prezentacji z konferencji Agile Dev, Better Software & DevOps Conference. Ale długa nazwa 😉
  4. STARCANADA Software Testing Conference 2017 – lista prezentacji z konferencji StarCanada Software Testing Conference.
  5. STARWEST Software Testing Conference 2017 – lista prezentacji z konferencji StarWest Software Testing Conference.

Inne linki:

  1. Exporting routes from Endomondo (and using them in Google Maps) – eksportowanie map z Endomondo do Google Maps. Ciekawe, jak prezentowałoby się wyeksportowanie wszystkich tras z Endomondo i umieszczenie na jednej mapie Google? Może wyjść z tego całkiem ciekawa sieć pajęcza.

To już wszystko na dziś, zapraszam także do poprzednich prasówek – najłatwiej po tagu linki.

Przydatny wpis? Postaw mi kawę :)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments