Statystyki

Z okazji przenosin na inny serwer przeglądałam statystyki Awstats z dwóch ubiegłych lat. Z grubsza zgadzają się one z tym, co podpowiada Google Analytics. Patrząc po frazach, z jakich trafiają do mnie Goście, jest całkiem nieźle.

W Awstatsowych rekordach nie znalazłam niczego śmiesznego 🙁 Same konkrety! W sumie – duma 🙂

Najwięcej zapytań było o przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko testera. Myślę, że jest to okazja do napisania na ten temat czegoś więcej.

Na drugim miejscu plasują się pytania o treści „jaka data będzie za … dni” – o czym piszę w artykułach o Excelu: Różnica dat w Excelu i Różnica dat w Excelu – poprawka.

Kolejną grupą są pytania o zasadność zdawania egzaminu ISTQB i czy można go nie zdać. Tak, można nie zdać, zdawalność nie wynosi 100% 😉

Początek 2017 przyniósł natomiast zwrot akcji! Zainteresowania Gości skierowały się w kierunku walki ze smogiem za pomocą roślin. Pomysł jest ciekawy, ze swojej strony powiem jednak, że dużo skuteczniejsza będzie wentylacja wyposażona w aktywny oczyszczacz powietrza i zaniechanie palenia najgorszej jakości paliwami lub, co gorsza, śmieciami… Roślinami jednak warto się otaczać dla samej przyjemności!

Bardzo cieszą zapytania nieco bardziej konkretne, na przykład o koniunkcję, C#: używanie stringbuildera, albo bitmapy, Linuksa: kolorowanie wypisów w konsoli, wyszukiwania plików z tekstem albo  Javy – podpisywanie plików jar. Super!

Mam nadzieję, że znajdujecie, drodzy Czytelnicy odpowiedzi na swoje pytania 🙂

Przydatny wpis? Postaw mi kawę :)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments