Roślinna kolekcja – zielony parapet

Ponieważ nie samym programowaniem człowiek żyje, jakiś czas temu zainteresowałam się roślinami doniczkowymi. Moją skromną kolekcję starałam się zbudować w oparciu o zamieszczony niegdyś post, ostatecznie jednak wyszło trochę inaczej 😉

Przez moje mieszkanie przewinęło się kilka roślin – jedne z nich wspomnę tylko krótką wzmianką, w stosunku do innych opis opatrzę również notatkami o pielęgnacji, gdyż wciąż zdarza mi się zapomnieć wszystkich niuansów. Wpis będę uzupełniać, gdy tylko w mojej „kolekcji” pojawi się coś nowego.

kwiaty na parapecie

Zielony parapet (zima 2015)

Dracena obrzeżona

Dracaena marginata. Świetna roślina, niewymagająca specjalnej pielęgnacji, znakomicie nadaje się do biur. Posiadam ją od wiosny 2014. Zielony parapet – dracena obrzeżona.

Kapturnica

Kapturnica, czyli Sarracenia to nieduża, ale ciekawa roślina owadożerna. Miałam ją od jesieni 2014 do wiosny 2016. Opis tutaj: Zielony parapet – kapturnica.

Róża

Mam ją od listopada 2014. Miała być różą miniaturową, szybko okazało się jednak, że to pełnoprawny krzaczor. Zielony parapet – róża

Poinsecja

Poinsecja, czyli popularna gwiazda betlejemska. Z powodu inwazji mączlików, miałam ją niestety niezbyt długo, bo od zimy 2014 do lata 2015. Informacje o hodowaniu tutaj: Zielony parapet – poinsecja.

Sansewieria

Sansevieria cylindrica. Bardzo łatwa w utrzymaniu roślina zwana również wężownicą cylindryczną. Często spotkać można ją w biurach. U mnie od wiosny 2015. Zielony parapet – sansewieria.

Zielistka Sternberga

Chlorophytum comosum. Z odciętej w biurze sadzonki szybko wyrosła imponująca roślina – na moim zielonym parapecie gości od wiosny 2016. Więcej tu: Zielony parapet – zielistka.

Grudnik

Schlumbergera trunctata, inne nazwy: szlumbergera, zygokaktus, kaktus zimowy/grudniowy/bożonarodzeniowy. Zakupiona w grudniu 2016. Szczegóły tutaj: Zielony parapet – grudnik.

6 myśli nt. „Roślinna kolekcja – zielony parapet

  1. Pingback: Zielony parapet – grudnik | Mój skrawek Sieci

  2. Pingback: Zielony parapet – kapturnica | Mój skrawek Sieci

  3. Pingback: Zielony parapet – poinsecja | Mój skrawek Sieci

  4. Pingback: Zielony parapet – zielistka Sternberga | Mój skrawek Sieci

  5. Pingback: Zielony parapet – sansewieria | Mój skrawek Sieci

  6. Pingback: Zielony parapet – dracena obrzeżona | Mój skrawek Sieci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *