Roślinna kolekcja – zielony parapet

Ponieważ nie samym programowaniem człowiek żyje, jakiś czas temu zainteresowałam się roślinami doniczkowymi. Moją skromną kolekcję starałam się zbudować w oparciu o zamieszczony niegdyś post, ostatecznie jednak wyszło trochę inaczej 😉

Przez moje mieszkanie przewinęło się kilka roślin – jedne z nich wspomnę tylko krótką wzmianką, w stosunku do innych opis opatrzę również notatkami o pielęgnacji, gdyż wciąż zdarza mi się zapomnieć wszystkich niuansów. Wpis będę uzupełniać, gdy tylko w mojej „kolekcji” pojawi się coś nowego.

Zielony parapet. Foto: moje. zima 2015

Oto i lista roślin:

Dracena obrzeżona

Dracaena marginata. Świetna roślina, niewymagająca specjalnej pielęgnacji, znakomicie nadaje się do biur. Posiadam ją od wiosny 2014. Zielony parapet – dracena obrzeżona.

Kapturnica

Kapturnica, czyli Sarracenia to nieduża, ale ciekawa roślina owadożerna. Miałam ją od jesieni 2014 do wiosny 2016. Opis tutaj: Zielony parapet – kapturnica.

Róża

Mam ją od listopada 2014. Miała być różą miniaturową, szybko okazało się jednak, że to pełnoprawny krzaczor. Zielony parapet – róża

Poinsecja

Poinsecja, czyli popularna gwiazda betlejemska. Z powodu inwazji mączlików, miałam ją niestety niezbyt długo, bo od zimy 2014 do lata 2015. Informacje o hodowaniu tutaj: Zielony parapet – poinsecja.

Sansewieria

Sansevieria cylindrica. Bardzo łatwa w utrzymaniu roślina zwana również wężownicą cylindryczną. Często spotkać można ją w biurach. U mnie od wiosny 2015. Zielony parapet – sansewieria.

Zielistka Sternberga

Chlorophytum comosum. Z odciętej w biurze sadzonki szybko wyrosła imponująca roślina – na moim zielonym parapecie gości od wiosny 2016. Więcej tu: Zielony parapet – zielistka.

Grudnik

Schlumbergera trunctata, inne nazwy: szlumbergera, zygokaktus, kaktus zimowy/grudniowy/bożonarodzeniowy. Zakupiona w grudniu 2016. Szczegóły tutaj: Zielony parapet – grudnik.