Recenzja – Dane testowe. Teoria i praktyka

Tytuł książki „Dane testowe. Teoria i praktyka” autorstwa Radosława Smilgina i Anny Piaskowy (wydawnictwo Helion), bardzo dokładnie mówi, czego możemy się spodziewać po lekturze. Tak – w dużej mierze – danych testowych.

dane_testowe

W pierwszej części książki autorzy wprowadzają kilka znanych z egzaminu ISTQB technik testowania (klasy równoważności, wartości brzegowe itd.) oraz definiują, czym są dane testowe. Przydatna ściągawka dla osób początkujących.Druga część książki (stanowiąca jedną czwartą treści, bo 30 spośród 120 stron) stanowi wypisanie poszczególnych przykładów danych. Mamy na przykład dwustronicowy rozdział poświęcony numerowi REGON. Autor zamieścił opis wymagań odnośnie tego numeru (wzory na obliczanie numeru kontrolnego, wymagana długość itd.) na podstawie regulacji prawnych. Poniżej znajduje się lista ponad dwudziestu pozycji – które numery są prawidłowym numerem REGON, a które nieprawidłowym („-100” lub „aa” to nieprawidłowy numer – zaskakujące).

Ostatnia część (32 strony) to instrukcja obsługi programu Generator Danych Testowych. Prawdopodobnie chodzi o ten generator ze strony: http://www.testerzy.pl/narzedzia/generator – w książce niestety nie jest podane. Możliwe, że była dołączona do niej płytka – książkę kupiłam w wersji solo, na aukcji (albo dostałam, nie pamiętam).

Przydatny wpis? Postaw mi kawę :)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] pełna recenzja tutaj: Recenzja – Dane testowe. Teoria i praktyka. Jeśli kogoś zachęci, kupić można w formie […]